گزارش خبرگزاری ایرنا از موسسه پویا، همیاران فرهنگ و هنر

تهران – ایرنا – عضو هیئت مدیره موسسه پویا(موسسه ساخت و تجهیز مدارس در مناطق محروم) گفت: در این موسسه قرار است نقاشی‌های کودکان کم برخوردار مناطق محروم استان خراسان رضوی به کارت تبریک نوروزی تبدیل و عواید حاصل از فروش آنها صرف تحقق آرزوهای این کودکان شود.
مژگان علیزاده روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آذر ماه امسال برای افتتاح یک مدرسه، سفری به خراسان رضوی داشتیم. آنجا در جریان گفت وگو با بچه ها درخواست کردیم که آرزوهای خود را بیان کنند اما در کمال تعجب آنها هیچ درکی از آرزو نداشتند.
وی تاکید کرد: بچه های روستاهای خراسان رضوی در فقر مالی و فرهنگی به سر می برند. این بود که همان جا تصمیم گرفتیم مسابقه ای برپا کنیم. از بچه ها خواستیم به آرزوهایشان فکر کنند و سپس نقاشی هایی در مورد نوروز و آروزهایشان را برای ما بفرستند.
علیزاده ادامه داد: فکر کردن به آرزو اهمیت زیادی دارد. فکر کردن به اهداف و آرزوها باعث می شود بچه ها به خودشناسی برسند.
عضو هیئت مدیره موسسه پویا اضافه کرد: همان طور که می دانید رفتن مسیرهای اشتباهی باعث اتلاف هزینه و انرژی زیادی از فرد می شود. این درحالی است که اگر بچه ها هدایت شوند و به آرزوها و آینده خود فکر کنند، سعی می کنند مسیر درست را برای زندگی انتخاب کنند و انرژی و وقت خود را صرف رسیدن به آن کنند. بدون شک در این حالت رضایت درونی آنها نیز بیشتر خواهد بود.
برای روئیت ادامه خبر لینک زیر را کلیک کنید

https://b2n.ir/743537

فهرست