چشم انداز 

در بستر فعالیت های مؤسسه «پویا، همیاران فرهنگ و هنر»، دانش آموزان مناطق محروم تحت حمایت قرار می­ گیرند تا با توسعه دانش و مهارت­ های خود، در آینده فقر مادی و فرهنگی را در محل زندگی خود ریشه کن نمایند. هیچ دانش آموزی نباید به دلیل فقر، محروم از تحصیل، یادگیری و فن آموزی باشد. با افزایش توانمندی های مؤسسه، دانش آموزان بیشتری زیر چتر خدمات آن قرار خواهند گرفت، از این رو با مشارکت هر چه بیشتر مردم، سرعت و اثر گذاری مؤسسه پویا تقویت می شود.
«پویا، همیاران فرهنگ و هنر» به عنوان یک مؤسسه توانمند ایرانی و یک الگوی موفق بومیِ شناخته شده با تجمیع همکاری­ های مردمی، مؤسسات و نهادها و همکاری­ های بین المللی باعث کمک به طیف بیشتری از دانش آموزان محروم از تحصیل، خواهد بود.

ماموریت

«پویا، همیاران فرهنگ و هنر» مؤسسه ­ای خيريه، مردم‌نهاد، غيرانتفاعی، غيرسياسی و غيردولتی است که فلسفه وجودی آن کاهش فقر از مناطق محروم جامعه با توسعهُ  زیر ساخت های آموزشی و ارتقای مهارت­ های فنی و حرفه­ ای دانش آموزان آن مناطق است. این مؤسسه با توجه به دانش آموزان مناطق محروم در سطح ملي و بين‌المللي، فعالیت های خود را در حوزه­ های مهارت آموزی، کارآفرینی، عمرانی (ساخت و تجهیز مراکز آموزشی – فرهنگی با محوریت هنرستان)، حمایتی، توانمند سازی کار و دانش معطوف نموده است.
«پویا، همیاران فرهنگ و هنر» با تکيه بر حمایت‌ها و مشارکت‌ها اداره می­ شود. مشارکت اشخاص حقيقی، سازمان­ ها و نهادهای حقوقی و همیاری ملي و بين‌المللي این مؤسسه را یاری می­ رساند.

پویا به پشتوانه بیش از دو دهه تجربۀ حضور و ارتباط مؤثر اعضای هیات مدیره در مناطق محروم و ارائه خدمات در توسعه زیرساخت­ های آموزشی – فرهنگی به دنبال افزایش مهارت­ های دانش آموزان و نیز ایجاد فرصت های اشتغال هست.
پویایی در به روز رسانی خدمات، حمایت­ های همه جانبه دانش آموزان مناطق محروم با ارائه خدمات آموزشی و مهارتی، کمک های مالی و بورسیه تحصیلی به دانش آموزان نیازمند و ارتقا آگاهی با توجه به ظرفیت های منطقه ­ای و اتکا به ظرفیت ­های زیست بوم مناطق محروم برای رشد دانش آموزان (مانند انرژی های پاک و زیست بوم منطقه)  ادامه می ­یابد.

این مؤسسه با برنامه‌ريزی در حوزۀ آموزش کار و دانش و اطلاع‌رسانی در تلاش است تا در افزایش دانش آموزان توانمند تحت پوشش مشارکت نمايد. این مؤسسه نیز تلاش می نماید برای توانمندسازی مناطق محروم برای ارائه خدمات جامع از جديدترين فناوري‌ها در همه حوزه‌ها استفاده نماید.
شفافیت در عملکرد، پاسخگویی به اعتماد مشارکت کنندگان، حفظ کرامت انسانی، پایبندی به فرهنگ و سنن، پویایی و پایداری در ارائه خدمات با رشد منابع مالی و انسانی و نیز ترویج اندیشه متعالی کمک به هم نوع ارزش‌های ویژه موسسه «پویا، همیاران فرهنگ و هنر» می باشد.

چارت سازمانی 
فهرست