وزیر آموزش و پرورش: تمام مدارس اول شهریور به اینترنت وصل می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس قانون، وزارت ارتباطات و فناوری، مکلف شده تا ابتدای شهریور امسال، تمام مدارس کشور را به اینترنت متصل کند و این اتفاق خواهد افتاد.

محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار داشت: با شیوع کرونا و کوچ آموزش به فضای مجازی، یکی از نگرانی ها نداشتن دسترسی به فضای مجازی است و در این زمینه، تا پیش از مهرماه، تمام مدارس به اینترنت متصل می شوند.

وی افزود: یک نگرانی دیگر برای خانواده ها، دسترسی نداشتن به گوشی مناسب است که در این زمینه هم، تلاش داریم تا بتوانیم با تبلت مناسب و ارزان و منحصر به استفاده دانش آموزان برای آموزش، دغدغه ها را مرتفع کنیم.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش، برای آموزش در آغاز سال تحصیلی آتی، کاملا  آماده است، افزود: ما مسئول آموزش همه بچه ها هستیم و برای همه فکر کرده ایم، گزینه های مختلف داریم تا هیچ دانش آموزی در سال تحصیلی جدید، از آموزش بازنماند، اگر امکان برگزاری کلاس ها به صورت حضوری یا نیمه حضوری باشد آموزش ها ارائه می شود و برای آموزش در بستر فضای مجازی هم آمادگی داریم تا تمام دانش آموزان را پوشش دهیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: خانواده ها نگرانی برای پوشش تحصیلی فرزندان در سال تحصیلی جدید نداشته باشند.

وی با اشاره به راه اندازی شبکه آموزش دانش آموز (شاد) گفت: ایران، در بسیاری از قابلیت های آموزش، در نقطه خوب قرار دارد، البته این به آن معنا نیست که آموزش در فضای مجازی نسبت به حضوری بهتر است اما اکنون دانش آموزان در این بستر می توانند به بهترین تدریس ها دسترسی داشته باشند.

حاجی میرزایی گفت: یکی از عرصه ها که متاثر از کرونا دچار تغییر شد آموزش است و دانش آموزان از حضور در کلاس درس بازماندند، البته سرعت واکنش ایران در آموزش و به لحاظ کمیت و کیفیت و تنوع، در مقایسه با بسیاری از کشورها حتی کشورهای پیشرفته قابل رقابت است.

وی افزود: در روزهای کرونایی، ۶۴ درصد از جمعیت آموزشی کشور به پیام رسان های اجتماعی روی آورد که البته ایرادهایی داشت، این فضا در اختیار ما نبود، اختصاص به آموزش نداشت و نمی دانستیم چه چیز در این فضا می گذرد، به ناچار شبکه آموزشی دانش آموزی ایجاد شد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: اکنون در نظارت و ارزشیابی از پیش از کرونا جلوتر هستیم و به لحاظ دسترسی به عدالت آموزشی در موقعیت بهتر از پیشاکرونا قرار داریم.

وی درباره پایین بودن حقوق معلمان نیز گفت: در این دولت، تلاش زیادی شده تا حقوق این قشر افزایش یابد و البته بیشترین میزان افزایش هم اتفاق افتاده است، اگرچه این بدان معنا نیست که حقوق آنان از دیگر اقشار بالاتر رفته، بلکه بخشی از بی عدالتی ها جبران شده است.

وزیر آموزش و پرورش از تلاش های استاندار خراسان شمالی و اقدامات انجام شده در استان برای حذف بخاری های نفتی و گازی و نیز برچیدن کلاس های سنگی، قدردانی کرد.

فهرست