مدرسه شش کلاسه اتباع بیگانه در بیرجند ساخته می‌شود

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی گفت: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد برای ساخت مدرسه شش کلاسه اتباع بیگانه در شهر بیرجند موافقت کرد.

محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه ای مشترک که با حضور نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، مدیر کل دفتر اتباع استان و مدیر کل نوسازی مدارس برگزار شد، گفت: در این جلسه از مشارکت نمایندگی کمیساریای عالی در ساخت فضاهای آموزشی در استان خراسان جنوبی تقدیر شد.

وی گفت: اولین پروژه آموزشی مورد مشارکت کمیساریای عالی سازمان ملل در استان مدرسه 12 کلاسه کمیساریا بوده که با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال در مهر ماه سال گذشته به بهره برداری رسید و در حال حاضر دانش آموزان در این فضای آموزشی مشغول به تحصیل می باشند.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی افزود: براساس هماهنگی های صورت گرفته در این جلسه، ساخت مدرسه شش کلاسه دیگر در شهر بیرجند مورد موافقت ضمنی قرار گرفت که امید می‌رود بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

بیکی گفت: در این جلسه تندیس بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی به نماینده عالی کمیساریای عالی سازمان ملل اهداء شد.

در حال حاضر بیش از 2 هزار و 275 دانش آموز افغان شامل پسر و دختر در مدارس خراسان جنوبی مشغول تحصیل هستند که از این تعداد یک هزار و 499 دانش آموز نفر در شهرستان بیرجند تحصیل می‌کنند. سال تحصیلی گذشته نیز 2 هزار و 894 دانش آموز افغان در خراسان جنوبی تحصیل می‌کردند.

فهرست