سیستان‌وبلوچستان در ۲۰۰ نقطه به ساخت مدرسه نیاز دارد

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز گفت: ۲۰۰ نقطه استان سیستان و بلوچستان نیاز به مدرسه‌سازی دارد، درخواست داریم در تمام استان‌ این نقاط شناسایی شود تا در اسرع وقت برای رفع مشکلات مدرسه‌سازی و کمبود فضای آموزشی اقدام کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ ناصر قفلی با قدردانی از همراهی و زحمات وزارت آموزش‌وپرورش در امر مدرسه‌سازی اظهار‌ کرد: به اینکه در مدرسه‌سازی خدمتگزار هستیم، افتخار می‌کنیم و تمام تلاش خود را در این مسیر انجام خواهیم داد و امیدوارم با مشارکت خیرین، مشکل مدرسه‌سازی کشور در چند سال آینده کاملاً برطرف شود.

وی با بیان اینکه 200 نقطه استان سیستان و بلوچستان نیاز به مدرسه‌سازی دارد، گفت: در تفاهمی که بین وزارت آموزش‌وپرورش، استانداری و خیرین مدرسه‌ساز سیستان و بلوچستان منعقد شده است، امیدواریم این مشکل برطرف شود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز تأکید کرد: درخواست داریم در تمام استان‌ها این نقاط شناسایی شده تا در اسرع وقت برای رفع مشکلات مدرسه‌سازی و کمبود فضای آموزشی اقدام کنیم چراکه هیئت‌مدیره‌ای قوی داریم که برای حل مشکلات می‌تواند بسیار کمک کنند.

در ادامه این نشست محمد جمالزاده نماینده وزیر آموزش‌وپرورش در جامعه خیرین مدرسه‌ساز، اظهار‌کرد: خیرین انسان‌های وارسته، مخلص و ایثارگری هستند که برگزیدگان خداوند هستند و هر جا قدم می‌گذارند عمران، آبادی و نشاط را به همراه دارند.

نماینده وزیر آموزش‌وپرورش در جامعه خیرین مدرسه‌ساز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر حافظی، گفت: وی منشأ خیر و برکات در مدرسه‌سازی در کشور بوده و در این مسیر بسیار همراهی کردند.

همچنین در ادامه محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، تصریح کرد: برگزاری چنین نشستی نشان از اهمیت بخشی وزیر آموزش‌وپرورش به موضوع مدرسه‌سازی و حضور خیرین دارد.

جعفری خاطرنشان‌کرد: در هیئت‌مدیره علاوه بر32 نفر نماینده از مجامع استان‌ها، 6 نفر خیّر ملی و نمایندگانی از آموزش‌وپرورش داریم.

وی تصریح‌کرد: تغییر نام و کاربری برخی از مدارس خیرساز که در چند منطقه صورت گرفته است باعث ناراحتی خیران شده است که درخواست پیگیری آن را داریم.

مدیرعامل جامعه خیرین ضمن قدردانی از تخصیص اعتبار برای پروژه‌های خیری اظهار کرد: 400 مجمع خیرین در شهرستان‌ها داریم که امیدواریم بتوانیم با حمایت وزارت آموزش‌وپرورش در راستای مدرسه‌سازی بیشتر آن‌ها را گسترش بدهیم.

فهرست