پروژه های ساخت و ساز

با استفاده تجربه مدیران موسسه پویا در مدیریت و هدایت پروژه های ساخت و توسعه و با ایجاد تعامل با مسئولین دولتی منطقه، موارد زیر در دستور کار موسسه قرار دارد.

  • ساخت، توسعه و بازسازی مدرسه

اثرات بلند مدت و ماندگار ساخت مدرسه، در آموزش و پیشرفت مناطق محروم بر کسی پوشیده نیست.

موسسه پویا با شناسایی نیاز منطقه، ساخت و بازسازی مدارس را در اولویت کاری دارد. وضعیت خشکسالی و نبود شغل مناسب و کافی در روستاها که باعث مهاجرت به حاشیه شهرهای بزرگ شده است سبب پرجمعیت تر شدن کلاس ها و نبود فضای آموزشی کافی شده است. از این رو موسسه پویا با تلاش در راه توسعه و ساخت مدارس سعی بر حل این مشکل دانش آموزان دارد.

  •  خوابگاه 

نبود مدارس در مقاطع متوسطه و هنرستان در روستاهای کوچک و دور افتاده باعث بازماندن از تحصیل دانش آموزان زیادی شده است. موسسه پویا با شناسایی و بررسی, اقدام به ساخت خوابگاه هایی در شهرستان ها یا روستاهای بزرگتر دارای مدرسه کرده است.

  •  سرویس بهداشتی

 فقدان سرویس های بهداشتی در مدارس از جمله مشکلاتی است که دانش آموزان بسیاری از مناطق کشور از جمله سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و دیگر استان های کشور با آن روبرو هستند. کمبود امکانات بهداشتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی جسم و روان دانش آموزان اثر می گذارد. این موضوع بیش از آنکه یک موضوع بهداشتی باشد، یک موضوع انسانی است، زیرا، وجود امکانات بهداشتی حق هر دانش آموزی در کشور است. از همین رو، مؤسسه پویا  ساخت سرویس های بهداشتی در موارد لازم را در دستور کار خود قرار داده است ،تا قدمی در زمینه فرهنگ سازی و توجه به مسائل بهداشتی برداشته باشد.

  •  سالن چندمنظوره

 دانش آموزان در این مناطق ازامکاناتی مانند،فضای مناسب برای ورزش، مطالعه، یا برگزاری همایش های فرهنگی و هنری، محروم هستند. مؤسسه پویا پس از بازدید از مناطق محروم کشور و ارزیابی موقعیت روستا و یا شهرستان،اقدام به ساخت سالن های چند منظوره می کند. سالن ها با هدف آموزش و فرهنگ سازی و ایجاد شرایط مناسب برای ورزش و موارد استفاده متنوع ساخته می شوند.

  • هنرستان

هنرستان ها با آموزش تئوری فنون و ارتقای مهارت های عملی دانش آموزان را آماده ی حضور در بازار کار و یافتن شغل مناسب میکند. هنرستان های فنی حرفه ای و کارودانش، دانش آموزان را آماده حضور در محیط کار می کند. آموزش مهارت های عملی و کاربردی، آنان را خوداتکا و مستقل پرورش می دهد. از همین رو مؤسسه پویا با شناسایی نیازهای مناطق محروم، اقدام به ساخت و یا توسعه و بازسازی این هنرستان ها در این مناطق کرده وبا تجهیز هنرستان ها قدمی در راستای آموزش تئوری و عملی  دانش آموزان کشور بر می دارد. بدیهی است آموزش های فنی کاربردی اثرات چند جانبه در زندگی یک دانش آموز و منطقه زندگی آنان خواهد داشت مثل اشتغال زایی ،از بین رفتن فقر،کم شدن مهاجرت و…

فهرست