به گزارش روابط عومی موسسه “پویا،همیاران فرهنگ و هنر”، سفارت استرالیا در تهران میزبان آقای افسریان مدیر عامل موسسه پویا بود.

در این نشست لیندال ساکس سفیر استرالیا و احسان افسریان مدیر عامل موسسه پویا قرارداد مشارکت سفارت استرالیا در تهیه و تجهیز هنرستان عدل – شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی را امضا نموند.
هنرستان کشاورزی شهید عدل در شهریور ماه 1393 در شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی تاسیس شد. 65 هنرجوی این هنرستان در سال تحصیلی 1400 در 4 رشته: امور باغی، کشت گیاهان گلخانه ای و جالیز، پرورش زنبور عسل و کرم ابریشم مشغول تحصیل می باشند.
باتوجه به ظرفیت های کشاورزی و صنعتی موجود در منطقه، هنرستان عدل در زمینه آموزش تلاش دارد کشاورزی سنتی را به سوی کشاورزی مدرن سوق دهد. با توجه به فراهم بودن مواد اولیه و تنوع زیاد محصولات کشاورزی نظیر انار، پسته، زرشک، زغفران و … در شهرستان فردوس ضرورت ایجاد رشته صنایع غذایی و تربیت هنرجویان آن منطقه در این رشته کارآفرینی و رشد صنعت شهرستان را به دنبال خواهد داشت

بنابراین گزارش پیشتر سفارت استرالیا با همکاری موسسه پویا پروژه مشترک تجهیز کارگاه خیاطی هنرستان های حضرت زینب و ندای امید در مناطق کم برخوردار استان خراسان جنوبی را اجرا نمودند.
استرالیا در سال های اخیر سعی کرده تا روابط خود با تهران را بازسازی کند و در این راستا کمیسیون تجاری استرالیا و ایران در تهران درسال ۲۰۱۶ بازگشایی شد.
خاطر نشان می سازد لیندال ساکس دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه و تجارت استرالیاست که در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ به عنوان سفیراین کشور در لبنان و در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در عراق فعالیت داشته است.

فهرست