به گزارش روابط عومی “موسسه پویا، همیاران فرهنگ و هنر”، تجهیز کارگاه هنرستان ها در مناطق کم برخوردار کشور  در زمره اهداف موسسه است. دراین راستا، مطابق نیاز سنجی انجام شده و بازدید میدانی از هنرستان های استان خرسان جنوبی و رضوی، رشته مکانیک خودرو – به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته های هنرستانی پسران – در اغلب    هنرستان های مناطق نیازمند، فاقد موتور قابل استفاده خودرو بوده و موتورهای موجود، مربوط به خودروهای قدیمی و عمدتا از رده خارج هستند.

مطالبه اصلی در رشته مکانیک خودرو، تجهیز کارگاه به موتور زنده (روشن) با حجم موتور1800 سی سی بوده که قادر باشد نیازهای علمی و به روز هنرجویان را مرتفع نماید.

در راستای تجهیز هنرستان ها، موسسه پویا با هم فکری و نظر کارشناسی مدیران کارگاه اقدام به خرید 3 موتور روشن 1800 سی سی همراه با 3 محور چرخ (اکسل) نمود. اقلام خریداری شده به هنرستان های مناطق کم برخوردار: قویم – فردوس و دکتر بهشتی – سرایان از توابع خراسان جنوبی و امام حسین – خلیل آباد از توابع خراسان رضوی تخصیص یافت.

مساعدت و کمک هریک از همیاران در تجهیز هنرستان ها، گامی ارزنده در مهارت آموزی و زمینه اشتغال آینده هنرجویان را فراهم خواهد ساخت.