به گزارش روابط عمومی موسسه پویا همیاران فرهنگ و هنر مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به پاس قدردانی از زحمات خیرین مدرسه‌ساز، با حضور در محل موسسه پویا با مدیران و دست‌اندرکاران این موسسه دیدار کرد.

در این دیدار علاوه بر دکتر رخشانی مهر، دکتر مهاجرانی معاون برنامه ریزی و توسعه مشارکت های سازمان، مهندس قورچی بیگی مدیر کل اداره توسعه مشارکت های سازمان و مهندس جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور نیز حضور داشتند.

بنابراین گزارش رئیس سازمان در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش های این موسسه در حوزه تعلیم و تربیت و موضوع مدرسه‌سازی، گفت: بدون شک نقش موسسات خیریه در همراهی دولت و ترغیب نیکوکاران به مشارکت بسیار مهم و اثرگذار است.

دکتر رخشانی مهر با بیان این که علاقه‌مندیم سیستم دولتی را با بنیادهای خیریه و خیرین حقوقی پیوند دهیم، گفت: این تعامل و هم سویی موجب ارتقای کارایی و هم‌افزایی بهتر شده و راه آینده را روشن تر می کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تجربه هم کاری و تعامل نزدیک با خیّرین و موسسات خیریه در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: تغییر نگاه در بخش اداری و دولتی به کارگروه‌ها و نهادهای مردمی امری ضروری است که در این سازمان همواره در اولویت قرار دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: مشارکت و تعامل بیشتر، موجب تجمیع ایده‌ها، برخورداری از اندیشه‌ها و نگاه‌های مختلف در بعد معماری مدارس نیز می‌شود که می تواند نقش مشاوره را داشته و در این زمینه قادریم شاهد تنوع طرح در معماری مدارس باشیم.

در این دیدار احسان افسریان مدیر عامل، ضمن تشریح محورهای فعالیت موسسه پویا آمادگی موسسه را برای طرح تجهیز 100 هنرستان با مشارکت سازمان در سطح کشور اعلام نمود و خواستار تشکیل کارگروهی برای چگونگی جذب درامدهای حاصل از توسعه فعالیت های کار و کسب برای هنرستان ها شد.

وی همچنین لزوم استفاده بهینه از تجهیزات و امکانات اهدایی سمن ها به هنرستان ها و فضاهای آموزشی کشور را یادآوری نمود.

در خاتمه جلسه مهندس ماهوتچیان رئیس هیات مدیره موسسه پویا با هدف استفاده بهینه از منابع مالی و مصالح، خواستار لزوم بازنگری جدی سازمان در طراحی و محاسبات نقشه های ساخت و توسعه فضاهای آموزشی در سطح کشور شد.

فهرست