توزیع ۱۵ هزار بطری آب میوه بین کرونایی‌ها و مدافعان سلامت

تهران – ایرنا – موسسه پویا در راستای اهداف انسان دوستانه خود، با مشارکت مردم و خیرین اقدام به تهیه ۱۵ هزار بطری آب میوه و توزیع بین مبتلایان به کرونا، جامعه پزشکی و پرستاری و غسال‌ها با هدف تقویت سیستم ایمنی این افراد در مقابل ویروس کرونا کرده است.

توزیع اقلام بهداشتی و ارزاق میان خانواده های کم برخوردار و نیازمند یا توزیع گان، ماسک و دستکش میان بیمارستان ها و جامعه پزشکی کشور بخشی از کارهای انسان دوستانه نهادهای مردمی در این روزها بوده اند.

در واقع انجمن ها این روزها کمک های مردمی را در جهت حفظ جان و سلامت افراد جامعه متمرکز کرده اند. در این میان موسسه پویا نیز در راستای اهداف انسان دوستانه خود دست به کار جالبی زده است. توزیع آب میوه تازه میان بیماران مبتلا به کرونا، جامعه پزشکی و پرستاری و پرسنل غسال خانه ها. در واقع تمام کسانی که در معرض ویروس هستند.

احسان افسریان مدیرعامل موسسه پویا روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: حوزه فعالیت موسسه پویا، احداث مدارس و فضاهای آموزشی در نقاط محروم کشور به ویژه استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی است.

وی ادامه داد: اما در این برهه خاص که موضوع شیوع ویروس کرونا به عنوان یک مشکل سراسری در سطح کشور مطرح شده، متوجه شدیم که تعداد زیاد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها بستری هستند. ضمن اینکه عده ای نیز به واسطه شغل خود در معرض این ویروس قرار دارند و سلامتی آنها در خطر است.

افسریان تاکید کرد: از آنجایی که با خبر بودیم خیلی از موسسات مردمی در حال تهیه و توزیع اقلام بهداشتی در میان جامعه هدف هستند، ما نیز تصمیم گرفتیم در بخش دیگری ورود کنیم. به همین دلیل با مشارکت خیرین محترم موسسه، اقدام به تهیه میوه و گرفتن آب میوه تازه از جمله آب پرتقال و آب هویج برای ارسال به بیمارستان هایی که بیماران مبتلا به کرونا در آنها بستری هستند، کردیم که این کار با حمایت های مردم و خیرین همچنان ادامه خواهد دارد.

مدیرعامل موسسه پویا با بیان اینکه تاکنون ۱۵ هزار بطری آب میوه توزیع شده، تصریح کرد: نوشیدن آب میوه تازه می تواند در بالا رفتن سطح مقاومت و تاب آوری بیماران مبتلا به کرونا، پزشکان و پرستاران، غسال ها موثر باشد و سیستم ایمنی آنها را افزایش بدهد. همچنین بیمارستان‌ها نیز به دلیل شلوغی بیش از حد، امکان تهیه آب میوه را برای بیماران ندارند و از طرف دیگر بیماران مبتلا به کرونا نیز قابلیت پذیرش ملاقات کنندگان یا اقوام و خویشان خود را ندارند که برایشان آب میوه تازه تهیه کنند.

افسریان ادامه داد: به همین دلیل موسسه پویا با مشارکت ستاد تهیه آب میوه مستقر در امامزاده علی اکبر چیذر، برای تسریع در بهبود بیماران این آبمیوه ها را تهیه و با کمک و مشارکت آنان به دست بیمارستان ها می رساند. خوشبختانه استقبال مردم و خیرین از این طرح تشویق کننده بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح به ۱۰ بیمارستان تهران از جمله مدرس، مسیح دانشوری و خدمه غسالخانه ها در بهشت زهرا این آب میوه ها ارسال شده و می شود.

افسریان با اشاره به اینکه نماینده اداره بهداشت نیز بر این طرح نظارت دارد افزود:مسئولین بیمارستان ها با حضور در محل ستاد تهیه آب میوه ضمن تشکر از این اقدام بر پیشرفت و اجرای کار نیز نظارت دارند.

مدیرعامل موسسه پویا تصریح کرد: از خیرین محترم درخواست داریم در صورتی که مایل باشند می توانند در این طرح با ما مشارکت داشته باشند تا این بیماری را شکست دهیم.

لینک خبر

کلیپ تهیه شده از بار پرتقال که به یاری شما یاوران تهیه شده و امروز برای آبگیری ارسال شده است.

 

فهرست