تراکم بالای جمعیت دانش آموزی مشکل اصلی منطقه 4 تهران

نشست بررسی ظرفیت های خیرین منطقه 4 تهران با حضور محمدرضا قربانی، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز تهران، لونی مدیر آموزش و پرورش منطقه ، کاظم دلیلی مسئول نمایندگی مجمع در منطقه 4 و سایر اعضای این نمایندگی برگزار شد.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران در این نشست ابراز امیدواری کرد که با شناخت جغرافیای منطقه نسبت به  معرفی دقیق نیازهای منطقه 4 به خیرین و رفع مشکلات فضای آموزشی برای دانش آموزان این منطقه وسیع از استان تهران اقدام شود.

وی فعالیت برای مدرسه سازی و کار در مجمع خیرین مدرسه ساز را کاری خیرخواهانه دانست و تاکید کرد: گمان نمی کنم به جز اهداف معنوی کسی چشمداشت دیگری در این راستا داشته باشد. ما همدل هستیم و اگر کسی به غیر از خیرخواهی وارد این عرصه شود، باخته است.

قربانی افزود: آنچه باعث پیشرفت کار در چنین مجموعه هایی می شود، همدلی است و اگر در کار مدرسه سازی عشق و ایمان باشد، به خوبی پیش برد برنامه ها را شاهد خواهیم بود، موضوعی که هم اکنون در این نهاد مردمی جریان دارد.

 نعمت بنی‌آدم، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران نیز در این نشست به صورت ویدئو کنفرانس شرکت کرد و با تقدیر از مدیر آموزش و پرورش منطقه و فعالیت های وی در گذشته و بعد از استماع نظرات حاضرین، تاکید کرد: منطقه چهار از مناطق محروم به حساب می آید و امیدواریم پیشرفت برنامه های خیرین مدرسه ساز را شاهد باشیم.

وی به مدارسی که توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده و دانش آموزان در آن تحصیل می کنند، اشاره کرد و گفت: امیدواریم روزی برسد که شاهد همیاری و ساختن مدارس توسط همین دانش آموزانی که در چنین مدارسی تحصیل کرده اند، باشیم.

محمدحسین لونی مدیر آوزش وپرورش منطقه 4 نیز در این نشست با تقدیر از خدمات مجمع گفت: 132 هزار دانش آموز در 450 مدرسه منطقه تحصیل  می کنند که متاسفانه مدارس منطقه قدیمی و فرسوده هستند.

وی افزود: تراکم کلاسها بسیار بالا است و با توجه به فرسودگی و نیاز فضای آموزشی، نیازمند همراهی بیشتر خیرین در راستای ساخت و کمک به فضای آموزشی منطقه هستیم.

وی تصریح کرد: کارهایی از سوی خیرین مدرسه ساز صورت گرفته اما با توجه به جمعیت بالای منطقه و جغرافیای آن نیازمندی های بیشتری احساس می شود.

لونی تاکید کرد: بیشترین مشکل فضای آموزشی را در منطقه 4 شاهد هستیم و امیدواریم با اقدامات خوبی که خیرین انجام  می دهند این مشکل رفع شود.

انتخاب دبیر ثابت نمایندگی از سوی منطقه طی هفته آینده، برگزاری جلسات نمایندگی هر دو هفته یکبار، ساخت کلیپ از نیازهای منطقه، تهیه آلبوم مدارس فرسوده برای واگذاری به خیرین برای ساخت مدارس جدید، رفع مشکلات پروژه های خیری، استفاده از ظرفیت واحدهای صنعتی برای ساخت مدارس جدید و… از جمله مصوبات این جلسه بود.

فهرست