به گزارش روابط عمومی موسسه “پویا، همیاران فرهنگ و هنر”خداداد اولیایی مشاور ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مدیر کل مهارت آموزی در سواحل مکران باتفاق محمدی مدیر بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان از موسسه بازدید نمودند.
در این جلسه اولیایی با تشریح ضرورت مهارت آموزی در سازمان به جمعیت 800 هزار نفری مکران اشاره و از تشکیل اداره کل مهارت آموزی مکران در آینده نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به ظرفیت های بالقوه و بالفعل منطقه مکران ازجمله: شیلات، کشت و صنعت زرآباد، پرورش میگو، پتروشیمی چابهار و اکوتوریسم درک، آمادگی سازمان را برای ایجاد ظرفیت آموزش فراگیران اعلام نموده از مشارکت موسسه پویا و بخش خصوصی در این زمینه استقبال نمود.

در این دیدار احسان افسریان مدیر عامل موسسه پویا با تشریح حوزه های آموزش و اشتغال و تفکیک وظایف این دو حوزه، آمادگی موسسه را در ارتباط با تجهیز کارگاه های هنرستانی منطقه با هدف آموزش هنرجویان و استفاده مشترک سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای آموزش آحاد متقاضیان با پیش شرط عدم وجود موانع قانونی، ابراز داشت.

خاطر نشان می سازد منطقه مکران دربرگیرنده شهرستان های استان سیستان و بلوچستان مشتمل بر: چابهار، کنارک، دشتیاری، زرآباد، نیک شهر، قصرقند و راسک و نیز استان هرمزگان با شهرستان های: جاسک، سیریک، میناب و بشاگرد بوده که در سال های اخیر به عنوان قطب اقتصادی کشور مورد توجه قرار گرفته است.

فهرست