سورنا ستاری مطرح کرد:
امیدواریم تا آغاز سال تحصیلی زیرساخت های آموزش مجازی توسعه یابد

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: امیدواریم که آموزش و پرورش در فرصت ۲ تا ۳ ماه باقی مانده تا سال تحصیلی جدید زیر ساخت‌های آموزش مجازی را توسعه دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست مشترک صبح امروز با وزیر آموزش و پرورش که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، گفت: در زمان‌شیوع کرونا همه حوزه‌ها دچار سرگردانی شدند. یکی از حوزه‌هایی که بیشترین درگیری را با این شرایط داشت، آموزش بود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از فضای مجازی در آموزش باید از ۱۰ سال قبل رخ می داد، بیان کرد: با شیوع این ویروس فرصتی برای توسعه زیر ساخت‌های آموزش مجازی ایجاد شد. توسعه شبکه شاد در آموزش و پرورش هر چند نیازمند این است که اصلاح شود و رشد بیشتری پیدا کند، ولی گام مثبتی در توسعه آموزش‌های مجازی بود.

ستاری ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش با ۱.۵ میلیون نیروی انسانی و ۱۵ میلیون دانش آموز بسیار وسعت کار دارد و همین وسعت باعث می شود که فضای اقتصاد وسیعی برای استارتاپ‌های حوزه آموزش ایجاد کند. استارتاپ‌های حوزه آموزشی در شرایط کرونا رشد هزار برابری را تجربه کردند و امیدواریم در فضای آموزش و پرورش فعالیت ها توسعه یابد.

وی ادامه داد: عدالت آموزشی از مزایای فضای مجازی است. از طریق آموزش‌های مجازی محتوای آموزشی در اختیار دانش‌آموزان ساکن در روستاها تا دانش‌آموزان شاغل به تحصیل در بهترین مدارس تهران قرار خواهد گرفت.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه اتفاقات خوبی در حوزه آموزش مجازی رخ داده است، اظهار کرد: در گذشته با هزینه‌های گزاف همایش برگزار می‌شد، ولی در حال حاضر با فضای مجازی توانستیم با ۱۲ هزار مدیر مدرسه تعامل ایجاد کنیم. امیدواریم که آموزش و پرورش در فرصت ۲ تا ۳ ماه باقی مانده تا سال تحصیلی جدید زیر ساخت‌های آموزش مجازی را توسعه دهد.

فهرست