افتتاح 14 مدرسه خیر ساز در شهر نیشابور

به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی، افتتاح 14 مدرسه احداثی با مشارکت خیر مدرسه ساز “مهندس عبدالرضا وکیلی” در نیشابور انجام شد.

در این مراسم با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان و جمعی از مردم و مسئولین 14 مدرسه خیر ساز وکیلی به صورت همزمان درشهرستان نیشابورافتتاح شد. همچنین تفاهم نامه ای برای ساخت 10 مدرسه وکیلی دیگر در فرهنگ سرای سیمرغ این شهر امضاشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در این مراسم گفت: عدالت آموزشی مقدمه عدالت اجتماعی است و با حضور خیران به ویژه مهندس وکیلی امیدواریم به زودی مشکل کمبود فضای آموزشی در قطب شهید شوشتری رفع شود. قاسمعلی خدابنده افزود: نیشابور جزو شهرستان های ویژه، ریشه دار و تاریخی و مهد فرهنگ و علم و ادب بوده و مشاهیر زیاد این شهر نشان می دهد مردمش همیشه به فرهنگ و هنر علاقه مند بوده اند. در حوزه آموزش و پرورش نیز همیشه پیشتاز و پیش قراول بسیاری از طرح ها هستند.

عبدالرضا وکیلی، بنیان گذار مدارس هشتادگانه وکیلی و یکی از خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی در این مراسم خاطر نشان کرد: از سال 97 تا کنون 14 مدرسه ساخته شده و امروز هشتادمین مدرسه ای که ساخته ام افتتاح می شود. وی اظهار کرد: این اتفاق در حالی است که قرار بود امروز وکیلی 90 به بهره‌برداری برسد ولی با توجه به مشکلاتی که به وجود آمد این روند به تاخیر افتاد. وی گفت: سال 94 با حضور وزیر آموزش و پرورش در مراسم گشایش وکیلی شماره 30 تفاهم‌نامه‌ای امضا شد تا تعداد مدارس وکیلی تا سال 1400 به 100 مدرسه برسد. وکیلی افزود: پس از آن احداث مدارس وکیلی با سرعت دنبال شد و در سال 95 طی پنج ماه تعداد 26 باب مدرسه ساخته شد که وزیر وقت گفتند در تاریخ ایران بی سابقه است. خیر نیک اندیش نیشابوری گفت: در صورت حل مشکلات تا پایان سال 99 وکیلی شماره 99 و در سال 1400 افتتاح مدرسه وکیلی 100 را جشن می گیریم. وکیلی افزود: من‌به نیشابور علاقه و تعصب دارم، برای من نیشابور همه چیز است و امیدوارم روزی هیچ مدرسه فرسوده ای در این شهر نبینم.

وزیر آموزش و پرورش نیز گفت: آقای وکیلی با اراده ای محکم‌ و استوار، با شناختی عمیق در این کار خطیر پیش رفته اند و وقتی دانش آموزان مناطق محروم با شوق از مدرسه خود صحبت می کنند اشک در چشمان این مرد حلقه می زند و من به حال ایشان غبطه می خورم و این توفیق بزرگ را همه باید پاس بداریم. حاجی میرزایی افزود: مطالبه گری باید در کنار مسئولیت پذیری اجتماعی باشد تا مسائل حل شود. وی بیان کرد: امروز 30 درصد مدارس کشور با کمک خیران ساخته شده و دستاورد مهم تر این‌ است که به عنوان متولی تعلیم و تربیت با این انسان های بزرگ و فرهیخته در ارتباط هستیم.

وی بیان کرد: وظیفه خودم و وزارت است هر مانعی در این مسیر است برداریم و مشکل مدرسه وکیلی 8 را به هر شکل ممکن رفع خواهیم کرد. در این مراسم ضمن تقدیر از عبدالرضا وکیلی، تفاهم‌نامه ساخت 10 مدرسه دیگر بین وی و وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز استان به امضا رسید. 14 مدرسه خیر ساز وکیلی طی شش ماه گذشته با هزینه 35 میلیارد ریالی ساخته شده که سه هزار و 500 مترمربع به مساحت فضای آموزشی نیشابور افزوده شده است. عبدالرضا وکیلی از سال 74 طرح ساخت مدارس وکیلی را شروع کرده و تا کنون 80 مدرسه به مساحت 60 هزار مترمربع در نیشابور ساخته است.

فهرست