به گزارش روابط عمومی موسسه “پویا،همیاران فرهنگ و هنر”، پیرو بازدید از هنرستان های فنی حرفه ای و کار و دانش استان های خراسان رضوی و جنوبی، مدیران 8 هنرستان دخترانه رشته های گروه پوشاک عمدتا کمبود پارچه را به عنوان اصلی ترین مانع در پیشبرد اهداف آموزشی این رشته عنوان داشتند. رشته ای که هنرجو را قادر می سازد در طی تحصیل و پس از دوران تحصیل بتواند با سفارش و دوخت لباس در تامین معاش خود و خانواده ایفای نقش نماید.

قابل ذکر است در این هنرستان ها تجهیزات و ادوات دوخت جزو تعهدات هنرستان بوده و تامین پارچه و اقلام مصرفی نظیر: سوزن، دکمه، زیپ و … برعهده هنرجو می باشد. پارچه عاملی است که به دلیل محرومیت مناطق و عدم تمکن مالی والدین در تامین آن، ترک تحصیل هنرجویان را به دنبال دارد.

طی بررسی به عمل آمده هریک از هنرجویان رشته های طراحی و دوخت، دوخت لباس زنانه، دوخت لباس شب، لباس عروس و … در طی یک سال تحصیلی قریب به 20 متر پارچه نیاز دارد.

در این ارتباط موسسه پویا آمادگی خود را جهت دریافت پارچه و یا هزینه های مربوط به تهیه پارچه های مصرفی هنرستان های مناطق کم برخوردار، اعلام می نماید.

مساعدت و کمک هریک از همیاران در تجهیز هنرستان ها، گامی ارزنده در مهارت آموزی و زمینه اشتغال آینده هنرجویان سرزمینمان را فراهم خواهد ساخت.

جهت مشاهده ویدئو به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://www.aparat.com/v/vAmkI

فهرست