استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در راستای توسعه مباحث نوین آموزش و پرورش

بیرجند(پانا) – فرماندار سربیشه با بیان اینکه اکنون باید از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در راستای توسعه مباحث نوین آموزش و پرورش استفاده کنیم، افزود: به جای پرداختن به کمیت ها باید به سمت ارتقای کیفیت مدارس حرکت کنیم و در راستای بحث کیفیت سازی به موضوعاتی همچون ارتفای سطح علمی دانش آموزان، آزمایشگاه های مدارس، کارگاه های تخصصی مدارس و غیره بپردازیم.

محمد جواد فلاحی فرماندار سربیشه اظهار داشت: بحث خیرین و خیررسانی در متون دین مبین اسلام آورده شده است و جز فرهنگ ما ایرانیان محسوب می شود و باید در راستای توسعه این فرهنگ با ارزش تلاش کنیم.

فرماندار سربیشه با بیان اینکه کار خیرین مدرسه ساز بسیار پسندیده است، گفت: کار خیرین مدرسه‌ساز میتواند کمک کار نظام حکومتی ما در دین مبین اسلام باشد و از آن و امور خیر می توانیم در بخش های مورد نیاز نظام استفاده کنیم.

او در ادامه بیان کرد: کار خیرین مدرسه ساز این است که به تاسیس مدارس جدید و نوسازی و تجهیز مدارس قدیمی کمک می کنند و در جامعه ما فعالیت خیرین مدرسه ساز به عنوان یک کار بنیادین تلقی می شود.

فلاحی با اشاره به اینکه در امر مدرسه سازی در کشور امروز با کمک خیرین مدرسه ساز به جایگاهی رسیدیم که نیاز به تاسیس مکان فیزیکی مدارس کمتر وجود دارد، ادامه داد: البته هنوز در بسیاری از شهرها از جمله بیرجند که جمعیت آن به علت مهاجرت روستاییان در حال افزایش است نیاز فیزیکی به ساخت مدارس احساس می شود.

فرماندار سربیشه با بیان اینکه اکنون باید از ظرفیت خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی در راستای توسعه مباحث نوین آموزش و پرورش استفاده کنیم، افزود: به جای پرداختن به کمیت ها باید به سمت ارتقای کیفیت مدارس حرکت کنیم و در راستای بحث کیفیت سازی به موضوعاتی همچون ارتفای سطح علمی دانش آموزان، آزمایشگاه های مدارس، کارگاه های تخصصی مدارس و غیره بپردازیم.

او در پایان در خصوص برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در مشهد مقدس گفت: برگزاری این جشنواره می تواند با ظرفیت سازی بهتر و بالاتر سبب جذب خیرین دیگر به سمت موضوع مهم مدرسه سازی شود و برگزاری این جشنواره از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است.

فهرست