استخدام آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و ۸۳۷ نفر امسال از طریق آزمون استخدامی فراگیر جذب آموزش و پرورش این استان می‌شوند.

حمیدرضا رخشانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: دفترچه این آزمون در اوایل تیر منتشر و در مرداد آزمون برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته یکهزار و ۸۰۰ نفر از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان کمبود معلم را از مهمترین چالش‌های آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با توجه به عنایت ویژه پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و همچنین جذب دانش‌آموختگان دانشگاه در قالب ماده ۲۸ در سال‌های آتی شاهد تحول مطلوب در حوزه نیروی انسانی مورد نیاز این نهاد در استان باشیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از مجموعه اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری هرچه بهتر و دقیق تر امتحانات حضوری دانش آموزان پایه نهم و پایه دوازدهم و ایجاد فضایی آرام و اطمینان بخش برای دانش آموزان و خانواده‌ها، اظهارداشت: همه همکاران خلاقانه، ماهرانه، زیبا و اندیشمندانه به میدان آمدند و در برنامه‌های مختلف به خوبی نقش آفرینی کردند.

رخشانی افزود: امروز بیش‌از پیش در آموزش و پرورش نیازمند بسترسازی و فرصت آفرینی برای بهره‌گیری از آموزش‌های مجازی هستیم چراکه شرایط پیش آمده و حتی پیش روی ما که در هاله‌ای از ابهام وجود دارد می‌طلبد تا در این مسیر دقیق تر و بهتر حرکت کنیم.

وی با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه درپی شیوع ویروس کرونا افزود: این ویروس زیست متفاوتی را برای همگان رقم زد و لازمه آن آمادگی همه جانبه در عرصه‌های مختلف است و می‌طلبد تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها به دنبال شرایط مطلوب آن باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: داشتن روحیه تعامل، همفکری، همگرایی و هم‌افزایی با مجموعه‌های مختلف و بهره‌گیری از خرد جمعی و ظرفیت‌های دیگر دستگاه‌ها، ارائه گزارش عملکرد و شفاف سازی، افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی مردم و مسوولان به آموزش و پرورش را در پی خواهد داشت.

استخدام آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان,آزمون استخدام آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان,استخدام سیستان بلوچستان,پویا همیاران

فهرست