اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار به آموزش و پرورش خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی گفت: در سفر وزیر آموزش و پرورش به این استان، تامین هزار میلیارد ریال اعتبار برای ارتقای شاخص‌های آموزشی این خطه مصوب شد.

استاندار خراسان شمالی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان اظهار داشت: تصویب هزار میلیارد ریال اعتبار، رهاورد سفر وزیر آموزش و پرورش به استان است و تلاش داریم تا این اعتبار، برای جبران نداشته های حوزه آموزش و پرورش هزینه شود.

محمدعلی شجاعی اظهار داشت: تا هفته آینده ریز مسائل اجرایی این اعتبار، در تهران مطرح می شود.

وی افزود: برای توسعه مدارس غیر دولتی، وام ۲ تا پنج میلیارد ریالی با نرخ چهار درصد به سرمایه گذاران پرداخت می شود و تجیهز این مدارس هم مورد حمایت قرار می گیرد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اظهار داشت: آموزش و پرورش، سنگ زیربنای هر جامعه است و در این زمینه اقدامات خوبی در شورای آموزش و پرورش استان در حال پیگیری است.

شجاعی افزود: تلاش داریم تا با همتی همگانی نداشته های استان بیش از قبل جبران شود، در شورای آموزش و پرورش مصوب شد با همکاری تمام دستگاه ها، تا دهه فجر امسال نرخ باسوادی استان به میانگین کشوری برسد.

استاندار خراسان شمالی افزود: میزان باسوادی در استان ۲ درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از معضلات تعیین تکلیف اراضی با کاربری آموزشی بود که در شورای آموزش و پرورش مصوب شد تا زمین ها تعیین تکلیف شود و تاکنون ۱۳ هکتار زمین در شهرستان های بجنورد، شیروان و اسفراین به حوزه آموزش و پرورش تخصیص یافته است.

استاندار خراسان شمالی گفت: ۹ هکتار زمین برای ساخت مدرسه توسط بخش دولتی و چهار هکتار برای ساخت زمین توسط بخش غیردولتی منظور شده است و البته این اقدام باید در سایر شهرستان ها نیز اجرایی شود.

فهرست